Studio Nagrań Dźwiękowych

  W listopadzie 2001 roku zakończyły się prace związane z  przygotowaniem pomieszczeń na potrzeby Studia Nagrań Dźwiękowych. Studio stworzyło możliwości nagrywania przemyskich, młodych wykonawców i prezentacji ich osiągnięć w mediach, co jeszcze bardziej podniosło próg realizacji naszych celów. Wyposażone w profesjonalny sprzęt i legalne oprogramowanie przyczyniło się do powstania kilkunastu projektów fonograficznych, w których uczestniczyli zarówno uczniowie z naszych przemyskich szkół, jak i z polski i zagranicy - z Ukrainy i Słowacji. W naszym studio fragmenty do swojej płyty pt. "Piosenki festiwalowe" realizował znany krakowski muzyk, lider zespołu Wawele - Jan Wojdak. W obecnym czasie studio ma już tak wypracowaną markę, że współpracuje między innymi z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym w Warszawie, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Oprócz sporej liczby płyt realizujemy nagrania programów i słuchowisk radiowych, zapowiedzi programów do radia i telewizji, spoty reklamowe np. Radia HOT, multimedialne kursy językowe, nagrania lokalnych wykonawców. Przygotowujemy aranżacje, do piosenek prezentowanych przez naszych artystów, tworzymy oprawę muzyczną do wielu uroczystości organizowanych na terenie miasta. Dzięki takiej aktywności  nasi podopieczni mają możliwość prezentowania się w mediach, co jest dla nich źródłem wielkiej satysfakcji.

6

 

FONOGRAFIA

7.1

"Kolędowa nocko śpiewaj" - to płyta zawierająca cztery pastorałki w wykonaniu zespołu Rytm. Na płycie znalazły się: Bosy pastuszek, Gdy na ziemi Bóg się rodzi, Kolędowa nocko śpiewaj, Dzień jeden w roku. Kolędy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przemyskie Radio HOT i Telewizja TOYA emitowały je w całym świątecznym okresie przez kilka lat.

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego

 

7.2

Zachęceni dużym zainteresowaniem poprzedniej płyty w kolejnym roku zaplanowaliśmy nagranie płyty "Hej, kolędy to czas" w wykonaniu zespołu Rytm. Płyta zawiera 14 kolęd. Jako dodatek zamieszczone zostały nagrania z płyty "Kolędowa nocko śpiewaj".

 Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego

 

7.3

Rozwój wokalny i muzyczny poszczególnych wykonawców z Centrum Piosenki Dziecięcej zaowocował nagraniem kolejnego muzycznego projektu. "Zatrzymać czas" to jednen z utworów autorstwa Katarzyny Kubickiej. Na krążku znajdują się oprócz tytułowej piosenki składanki różnych przebojów oraz repertuar wykonywany przez zespół Rytm jak też i jego solistki.

 

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego

7.4

W roku 2001 z okazji finału WOŚP nagraliśmy okolicznościową płytę. Znalazł się na niej "Hymn" Przemyskiego IX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy autorstwa Artura Mykity i aranżacji Wiesława Semkowa oraz 10 innych piosenek wykonywanych przez zespół Rytm oraz wiceprezydenta Jerzego Krużela. Do czterech piosenek z tego krążka nakręciliśmy teledyski, które emitowała Przemyska Telewizja Kablowa TOYA i Telewizja Rzeszów.

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego jako promocja kampanii.

7.5

Płyta "Leć kolędo" została nagrana w grudniu 2001 roku. Zawiera kolędy w wykonaniu klasy muzyczno-tanecznej   II a, zespołu Wesołe Nutki i zespołu Rytm. Na płycie znajdują się również dwa wideoklipy, zrealizowane przez Przemyską Telewizję Kablową TOYA, do kolęd pt. "Kolędowa nocka" i "Śpiewaj Ziemio dziś kolędę Panu". Autorem tej drugiej jest jedna z naszych uczennic - Magdalena Ponieważ.

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego.

7.6

Zainteresowanie śpiewem w języku angielskim nie ominęło również naszych młodych artystów. "Piosenki angielskie" to seria płyt, które powstają cyklicznie w wyniku corocznych przygotowań do konkursów piosenki angielskiej.

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego.

7.7

"Szkolna Lista Przebojów" to cykl sześciu płyt obejmujących ponad sto piosenek, które zostały nagrane i wyemitowane podczas trwającej przez trzy lata audycji pod tym właśnie tytułem. Wykonawcami piosenek są dzieci i młodzież z przemyskich i podprzemyskich szkół podstawowych i średnich.

 Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego.

7.8

"Cała Polska Czyta Dzieciom" została wydana jako element wspierający ogólnopolską akcję pod tym samym hasłem. Nagrane na niej są cztery bajki - Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, O rybaku i złotej rybce oraz wiersz Lokomotywa. W nagraniach udział wzięli znani przemyślanie, między innymi Prezydent Miasta, Poseł na Sejm, naczelnicy, radni, redaktorzy. Wiersz Lokomotywa zaprezentował dzieciom Apoloniusz Tajner - trener Adama Małysza.

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego jako promocja kampanii.

7.9

"Kolędy Pięciu Narodów" to płyta, którą zrealizowaliśmy wraz z uczniami szkół słowackich, łemkowskich, ukraińskich, austriackich i polskich. Płyta jest ekumeniczną wędrówką po tradycjach kolędniczych  tych narodów. W nagraniach udział wzięło ponad 60 osób. Finałową kolędę na płycie "Cichą noc" śpiewają wszyscy wykonawcy w pięciu językach. Do tej kolędy nakręcono piękny wideoklip, zrealizowany przez Przemyską Telewizję Kablową TOYA. Płyta została rozesłana do wielu instytucji kościelnych i państwowych oraz do Watykanu. Otrzymaliśmy bardzo wiele podziękowań i gratulacji za przełamywanie barier i zbliżanie kultur, między innymi od: Papieża, Prymasa,  Prezydenta RP, Premiera, Marszałka Sejmu i Senatu. Gazeta "Dziennik Polski" dołączył tę płytę jako prezent do jednego ze swoich przedświątecznych wydań.

Płyta nie na sprzedaż - nagrana i wydana jako materiał promocyjny.

7.10

Płyta "Kolędujmy wszyscy Panu" powstała w wyniku realizacji Rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych. Stała się ona ukoronowaniem trzymiesięcznych zmagań z muzyką uczniów objętych programem.

 

Płyta nie na sprzedaż - przeznaczona do użytku wewnętrznego.

7.11

"Pastorałki z Zielonego Wzgórza" to płyta powstała na bazie tomiku pod tym samym tytułem autorstwa  przemyskiego poety i pisarza Mateusza Pieniążka. W nagraniach wzięło udział 43 wykonawców z przemyskich i podprzemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Płyta zawiera piętnaście propozycji zupełnie nowych pastorałek w pięknych aranżacjach muzycznych autorstwa Wiesława Semkowa i bardzo ciekawych opracowaniach wokalnych zespołów i solistów. Płyta cieszyła się bardzo wielkim zainteresowaniem a Telewizja Rzeszów zrealizowała nagrania teledysków do wszystkich zamieszczonych propozycji. Blisko 40 - minutowy program do dziś ukazuje się podczas Świąt Bożego Narodzenia.

7.12

"Anioł stróż" to katolickie pismo wydawane przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek w Warszawie. Jedna z płyt "Pastorałki z Zielonego Wzgórza" trafiła do tego wydawnictwa wzbudzając duże zainteresowanie. Wydawnictwo Sióstr Loretanek zwróciło się z prośbą o możliwość publikacji naszego krążka w kolejnych numerach miesięcznika. Oczywiście z dużą satysfakcją zezwoliliśmy na publikację. Czasopismo ukazuje się w wielotysięcznym nakładzie i trafia również do katolickiej Polonii na całym świecie.

7.13

"ABC pięciolatków. Zabawy muzyczne" - płyta została wydana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie. Stanowi uzupełnienie podręcznika o tym samym tytule. Jest to szczególnie ważna pozycja, gdyż w całości została nagrana w naszym studiu, a zlecenie na jej wykonanie powierzył nam największy wydawca podręczników w Polsce. W projekcie udział wzięli wykonawcy z Centrum Piosenki Dziecięcej i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu, pod kierunkiem Wiesława Semkowa i Artura Mykity. Płyta zawiera 28 pięknych piosenek, do których aranżacje przygotował Wiesław Semków.

7.14

 

"Razem w szkole" - kolejna płyta do podręcznika o tym samym tytule wydana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie. Piętnaście piosenek z trzydziestu zamieszczonych na trzypłytowym albumie zrealizowano u nas. W nagraniach udział wzięli wykonawcy z Centrum Piosenki Dziecięcej i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu, pod kierunkiem Wiesława Semkowa i Artura Mykity. Autorem aranżacji jest Wiesław Semków.

7.15

"Wesoła szkoła i przyjaciele" to płyta do podręcznika o tym samym tytule wydana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie. Pięć piosenek na tej publikacji zrealizowano w naszym studiu. W nagraniach udział wzięli wykonawcy z Centrum Piosenki Dziecięcej przy Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu pod kierunkiem  Artura Mykity.

7.16

Nagranie piosenki "Zebra Zuzia" i "Tęcza kolorowa" do słów przemyskiego poety Mateusza Pieniążka jako motyw przewodni  gry komputerowej na zlecenie Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego w Warszawie. Autorem muzyki jest Wiesław Semków i Artur Mykita, aranżacje do piosenek przygotował Wiesław Semków. Gra jest dodatkiem do podręczników dla pięcio i sześciolatków.

7.17

 

"Bukwarik - doszkoljarik" - czytanki z języka ukraińskiego dla klasy 0 to kolejna pozycja wydana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie i wyprodukowana w naszym studio. Jest uzupełnieniem do podręcznika dla ukraińskiej mniejszości narodowej pod tym samym tytułem. Aranżacje przygotował Wiesław Semków, nagrania zrealizował Artur Mykita. W nagraniach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Przemyślu pod kierunkiem Pani Marii Ficak.

7.18

Nagranie płyty do programu edukacyjnego "Od grosika do złotówki" - przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga w Warszawie. Płytę zawierającą cały szereg gier i zabaw muzyczno - ruchowych wyprodukowano w naszym studio. Autorem tekstu i muzyki do piosenki tytułowej jak i realizatorem nagrań jest Artur Mykita. Aranżację do piosenki tytułowej przygotował Wiesław Semków. Lektorem materiału słownego była Dorota Mykita.

Opublikował(a): Site Sheriff Data publikacji: 05-11-2023 19:42 Modyfikował(a): Site Sheriff Data modyfikacji: 05-11-2023 19:43

Na skróty